1970. október 12. Florence - Oregon, USA. Közel 8 tonnás ámbrás cet vetődik partra az Egyesült Államokban. Hatalmas bálna sodródik a partra, de a kiszáradás következtében hamarosan elpusztul. A szakemberek úgy döntenek, hogy a bálnát egyszerűen felrobbantják mint egy sziklát. Úgy gondolják, hogy a temetés nem volna eredményes, mert a hullámverés gyorsan kimossa a testet. Ellenben a robbantás cafatokra szaggatja a bálnát, így az apróbb darabokat a rákok hamar el tudják takarítani. Az állatot közel fél tonna dinamittal bélelik ki, majd felrobbantják
A) Tökéletesen megtervezett akció. A robbantás apró darabokra szaggatja a testet, mely a kijelölt zónán belül terül szét a tengerparton. Ahogy előre eltervezték, az ízeltlábú sereg gyorsan nekilát az ingyenebédnek, a bámészkodók pedig boldogan térnek haza, hiszen eltűnt a csodálatos partot csúfító tetem.
B) Gyalázatos véget ér a történet. A robbanás után másodpercekkel is hullik a bálna kisebb-nagyobb darabokban a parton összegyűlt bámészkodó seregre. Egy méretesebb cupák a parkoló autók közé csapódik be, ahol összetöri az egyiket. Ráadásul a bálnatest fele sértetlenül vészeli át a robbanást. Ezt aztán munkagépekkel próbálják eltávolítani.
Kérjük jelölje be az ön szerint helyes választ! (csak egy válasz fogadható el)
Kérjük, mielőtt válaszolna, tekintse meg videomellékletünket.
Ez a megdöbbentő történet semmi, ahhoz képest, ami Taiwan utcáin történt meg. Amikor egy ilyen hatalmas állat a partra vetődik, felmerül a kérdés, mihez kezdjenek vel. Mivel esetünkben egy kapitális példányról volt szó, múzeumi kiállítási tárgyat akartak belőle készíteni. Ehhez el kellett szállítani a tetemet. Már az is komoly logisztikai feladvány, hogy emeljék fel a hatalmas testet a trailerre.
Miután ez sikerült, elindult a szokatlan rakomány a városon kersztül. A Szállítás második napján, tehát már jócskán a halál beállta után, a túlméretes teher egyszer csak felrobbant. A robbanásra jellemző, hogy még ötven méterre is találtak darabokat a testből.
Mint a későbbi vizsgálatból kiderült, a bálna szöveteinek bomlása következtében felgyülemlett gázok robbantották fel a testet. Ezek az állatok akár 2000 méter mélyre is képesek lemerülni, így testük hatalmas nyomáskülönbségeket is elvisel. Ezért aztán olyan mennyiségű energia gyűlhet fel bennük, mintha több kilónyi nagy hatóerejű robbanóanyagot helyeztek volna el testükben.