HTML

Az élet kövei

Friss topikok

  • Szakál Hugó Róbert: Ez FOS. (2019.12.20. 01:11) Eltelt egy újabb nap megint...
  • Szakál Hugó Róbert: Mmmmmmmi ez a szar??? (2019.12.20. 01:08) Boldog névnap ez a mai is...
  • Banya: Édes drága kisszivem. Az a személyes kapcsolatokat kialakítani képtelen festő már 9 éve elég ... (2009.11.06. 15:10)
  • : elromlott a búgócsigám. :((( (brühhühü) (2009.11.06. 13:41) gondola...
  • Zefir: Kedves névtelennakivagyzörgőzacsilaszika, megbocsájts, de az blogom bal hasábján megjelen!... (2009.11.06. 08:47) Műhelymunka

Címkék

29=30 (1) 5let (1) akikerestalál (1) álhír (2) álomház (1) álommunkák (1) álomrejtekén (1) arc (1) barát (2) barátság (1) bérletár (1) beszélgetés (1) bizniszbáj (2) biztonságiöv... (1) bkv (1) bocsánat (1) combino (1) családi-emlékezet (1) csontoskaraj (1) csontraégve (1) dézsakád (1) didaktika (1) dokumentumfilm (1) ebéd (1) egyholdaspagony (1) életfonal (1) élmény (1) eltávolodás (1) emberbaktérium (1) emlék (1) emlékek (1) érdekes (1) ezekvagyunk (1) ez véletlenül igaz (1) fehércsuha (1) fény (1) festett-kavics (1) festmény (1) fikció (1) földanya (1) fotel (1) függöny (1) fürdőszoba (1) gochat (1) gondolkodnikell (1) gyümölcsök (1) háború (1) haiku (1) hajnalivarázs (1) hajráüvegzseb (1) hangszerek (1) harc (1) hit (1) hoax (2) húha (1) hurka (1) hurráelmaradazel! (1) húsvétitél (1) időkapszula (1) ígykészült (1) jajjmijönmég (1) járványok (1) jogsi (2) Jujj (3) Jus (1) kacagás (1) kapolcs (1) kedvenceinknévnaptár (1) kémműhold (1) kép (2) készátverés (1) közösségioldalak (1) krumpli (1) kultúrgyökér (1) lábnyom (1) lánclevél (2) legújabb (1) levélke (1) levélszemét (2) Lipidambulancia (1) lopott írás (1) lovasnemzet (1) lubickolás (1) magyarmódi (1) mammonisten (1) managemant (1) management (1) meló (1) mérföldkő (1) mivanitt? (1) mix (1) mtv (1) múlóidő (1) Murmurandi (1) nagymeleg (1) nagyvilág (1) napsütés (1) nenézzfilmet (1) népszavazás... (1) nocomment (1) nocsak (1) nyárigyakorlat (1) okmányiroda (1) párna (1) pénzisten (1) pestimatek (1) piac (1) Pilinszky (1) pps (1) ppt (1) reklám (2) repülőtyúk (1) Rizs (1) song (1) sörkvíz (1) sóska (1) spam (2) spenót (1) spot (1) sulibuli (1) sültkolbász (1) szállniaszélben (1) szárazfőzelék (1) Szárazság (1) szárazvirág (1) szél (1) térkép (1) természet (1) terrorveszély (1) tesséksegíteni (1) tibet (1) tudományosanalízis (1) tulipán (1) tyűdeizgi (1) újrecept (1) ünnep (1) urigeller (1) vacsorarendelés (1) vágy (1) vajonholkészültakép (1) valentin (1) vásárfia (1) vasárnap (1) vásárolás (1) véresjátékok (1) videó (1) viharostavasz (1) völgyfesztivál (1) Címkefelhő

Eső Isten siratja Mexicot.

2007.09.02. 10:19 ZefirAbdElNour

Vasárnap reggel. Ébredéshez legjobb egy kis tudományos nézelődés. Spectrum: Az időjárás urai. Na ez épp megfelelő téma. Elképesztő, hogy az ember milyen dolgokat ki nem talál. Esőcsinálásról régóta tudok én is. Ezt már gyerekkoromban is mesélték. Rakétákat lőnek fel jódkristályokkal, ami aztán segít a pára kicsapódásában, így megelőzve a jégesőt. Ez rendben van. De ezzel vége is? Ha jól tudom, a jód befolyásolja a pajzsmirigy működését.

A pajzsmirigy-hormonok képződéséhez jódra van szükség. A szervezetbe bejutott jód a pajzsmirigyben tárolódik, és a szükségletnek megfelelően használódik fel a pajzsmirigy hormonok képződéséhez. A pajzsmirigy hormonoknak fontos szabályozó szerepük van szervezetünk működésében. Részt vesznek az anyagcsere folyamatok összehangolásában, szükségesek a normális növekedéshez, a testi és szellemi fejlődéshez, a reprodukcióhoz, szerepet játszanak a hőszabályozásban, a vérképzésben, az ideg-izom működésében. A hiánya is gond, de a többlet nem? A jódot különösen Magyarországon nehéz túladagolni, de azért nem lehetetlen. Ilyenkor fejfájás, pattanások és bőrkiütések jelentkezhetnek. Jód túladagolás a szükséges napi mennyiség 5-20-szoros bevitele esetén alakulhat ki. Nagy mennyiségű jód véletlen lenyelését követően az akut jódmérgezés tünetei észlelhetők: hasi fájdalom, hányinger, hányás, hasmenés, dehydratio, hipotenzió (tartós) kollapszus hajlammal, glottis ödéma, vérzéshajlam (nyálkahártyák, vesék), cianózis, vesekárosodás (glomerularis és tubularis necrosis), ami anuriához vezethet (1-3 nap után), paresztézia, láz, és tüdő-ödéma. Hosszú távú, nagymértékű jódfelvétel esetén a hyperthyreosis tünetei tachycardia, nyugtalanság és tremor jelentkezhetnek.

Ennyit a jódról, ennek a felét sem értem, de ezt találtam a témával kapcsolatba. Azt hozzá kell tenni, hogy nem tiszta jódot, hanem ezüst jodidot használnak. A mechanizmus lényege, hogy a felszálló meleg légáramlatok a port akár több ezer méterre is feljuttatják, a felhő belsejébe, a felhő túlhűlt magjába, felülről pedig szárazjeget szórnak a felhőbe. E két komponens együttes hatására megkezdődik a kondenzációs-mag képződés, és a csapadék kiválása. Így a víz nem csak a felhő belsejében cirkulál, ahol egyre nagyobb jégrögökké állna össze, hanem a gravitációnak engedelmeskedve lepottyan. Mindenesetre úgy tűnik, hogy megint valami olyanhoz nyúlunk, ami nagyobb összefüggéseket hordoz magában. És ez csak az esőcsinálás . A filmben ennél agyafúrtabb dolgokat is lehetett találni. Egészen a fantasztikum határát súroló eljárások kutatásai is folyamatban vannak. Akár a nanotechnológiát is használva. Erreől többet nem beszélnék. Ezek egyenlőre a sci-fi témakörébe tartoznak. Viszont kétségtelen, hogy miért pont a katonaság finanszíroz világszerte ilyen kísérleteket. Érdemes az előző link mögötti oldalt felkeresni! Ami már a mai napon is működik, az az ionoszféra melegítése. Na ez aztán egészen elképesztő.

A HAARP Project
Ha Alaszka déli részén végigautózunk az ún. Tok-Highwayn, a 11-es mérföldkőnél, Gakona település közelében az út mellett több kilométeren át szögesdrótkerítés húzódik. A kerítés mellett tábla figyelmeztet arra, hogy itt katonai terület kezdődik. Ez az ún. HAARP Project (haarp = hárfa) fellegvára. A HAARP a High Frequency Active Auroral Research Program, azaz aktív magas frekvenciás program az auróra kutatására elnevezést takarja, vagyis hivatalosan az északi fény létrejöttét és tulajdonságait vizsgálja. Közreműködői az US Navy (haditengerészet), a US Air Force (légierő ), valamit néhány egyetem és beszállító cég. A terület tulajdonosa az USA Védelmi Minisztériuma. Egy kívülálló számára már az is elgondolkodtató lehet, hogy vajon miért érdeklődik az amerikai hadsereg az északi fény iránt? Akit bővebben érdekel, javaslom, hogy az előző link alatti oldalt olvasgassa.

Előbb-utóbb eljutunk odáig, hogy világunkat lakhatatlanná téve, az űrben keringünk „mérhetetlen” tudással a birtokunkban…

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://pr-sx7.blog.hu/api/trackback/id/tr616441003

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása