No tessék.
Oroszország, azaz akkor még szovjetunió, harminc évvel ezelőtt háborúzott utoljára. Akkor Afganisztán és Pakisztán között jött létre hosszú véres konfliktus. A két ország egy egy "támogatóval a háta mögött vívta háborúját. Egyik oldalon a Vörös hadsereg és a KGB, másikon az amerikai hadsereg és a CIA volt a háttér. Most itt az Újabb összetűzés. Oroszország és Grúzia között. Az összeütközés alapja, a fizikailag Grúziában található Dél Oszétia, amely néhány évvel ezelőtt önkényesen jelentette ki Grúziától való függetlenségét. Azóta a két állam között folyamatosak voltak a fegyveres események. A Dél Oszét szakadárokat most Moszkva támogatta meg hadigépezetével, Grúzia mellett pedig G.W. Bush emelte fel szavát.
Grúzia NATO szövetséges, ennek ellenére nem valószínű, hogy amerikai fegyveres támogatást nyújtana. Szakértői vélemények szerint most még mindkét államnak volna lehetősége, hogy visszalépjen. Ellenkező esetben hosszan elhúzódó, és véres konfliktusra lehet számítani. A térségben októberben elkezdődnek a havazások, így a hegyi utak járhatatlanná válnak. Ennek, és a légi ellátásnak a hiányában Moszkva logisztikai rémálommal találhatja magát szemben, amely a terület ellenőrzését lehetetlenné teszi.
Grúzia: Mikhail Szakasvili grúz elnök szerint csütörtökön a jogsértő állapot felszámolására indítottak akciót Dél-Oszétia ellen. A szakadár állam szerinte 1992 óta Moszkva közvetlen irányítása alatt áll, amúgy pedig csempészközpont. Az orosz beavatkozást független országa elleni inváziónak, agressziónak minősítette, ami ellen országa önvédelemre rendezkedik be.
Oroszország: Szergej Lavrov külügyminiszter szerint Grúzia brutális támadást intézett polgárai - és mivel a déloszétok szinte valamennyien orosz állampolgárok is - Oroszország állampolgárai ellen. Etnikai tisztogatásokról és az orosz békefenntartókat ért támadásokról beszélt. A bevonulás indokaként békefenntartóik megvédését hozta fel.